Kilka słów na temat kampanii reklamowych na Linkedin

Linkedin to strona niezwykle popularna wśród profesjonalistów. Jest chętnie odwiedzana między innymi przez osoby nastawione na networking i poszukiwanie kontaktów. Ludzie pracujący w wielu branżach spędzają na Linkedin kilka godzin tygodniowo, dlatego też warto pamiętać o potencjale reklamowym tej strony.

Skuteczne kampanie reklamowe na Linkedin


Od dawna wiadomo, że reklamy na Linkedin są naprawdę skuteczne. Dlaczego? Ponieważ docierają do osób, które są naprawdę zainteresowane danymi treściami. Związane jest to między innymi z tym, że istnieje możliwość targetowania reklamy na Linkedin, a zatem szczegółowego dotarcia do grupy odbiorców.


Ludzie spędzają czas na Linkedin w pracy, kiedy to poszukują konkretnych informacji. Stąd też reklamy firm, organizacji, a także osób promujących markę osobistą, które mogą dostarczyć konkretne usługi, rozwiązania lub produkty, cieszą się naprawdę dużym wzięciem. Jeżeli są odpowiednio dopasowane do grupy odbiorców, konwersja jest ogromna. Wiele osób klika w reklamę, a następnie przychodzi do strony internetowej, na przykład landing page.

Targetowane kampanie reklamowe na Linkedin.


Kampanie na Linkedin można skutecznie targetować, a zatem bardzo dokładnie określać grupę odbiorców, do której będą one kierowane. Chyba żadna inna strona związana z social mediami nie ma aż takich możliwości. Ani na Facebooku, ani na Instagramie nie można tak szczegółowo określić grupy odbiorców. Na Linkedin to rozwiązanie doskonale się sprawdza, dzięki czemu reklama kierowana jest do osób, które mogą stać się potencjalnymi klientami.


Warto pamiętać o tym, że reklama podnosi też rozpoznawalność marki i buduje jeść wiadomość w umysłach potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach, gdy praktycznie w każdej branży jest tak ogromna konkurencja, zaistnienie w pamięci klientów jest ogromnym krokiem w rozwoju marki.

Kampanie reklamowe na Linkedin z firmą


Reklamy na Linkedin można ustawić samodzielnie, można też skorzystać z firm, które zajmują się marketingiem sieciowym i reklamą w social mediach. Decyzja o tym, jak zostanie przeprowadzona kampania, należy już do inwestora. Jeżeli ma się małe doświadczenie w wykonywaniu reklamy na Linkedin, lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów.