Jak wyciszyć sufit w mieszkaniu?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą liczbę osób interesuje wyciszenie sufitu. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak można tego dokonać.

Skuteczne wyciszenie sufitu w bloku

Należy mieć świadomość, że zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem będzie obniżenie sufitu. Rekomendowane jest w takiej sytuacji skorzystanie z izolacji akustycznej. Doskonałym przykładem może być wełna mineralna.

Warto pamiętać o zamontowaniu pod profilami przekładki w postaci taśmy akustycznej. Godny uwagi jest również fakt, że warstwa materiału izolacyjnego powinna wynosić przynajmniej 25 mm.

Sufit podwieszany

Kolejnym sposobem jest zdecydowanie się na podwieszany sufit. Najczęściej wymienianym atutem tego rozwiązania jest bardzo wysoka skuteczność. Ponadto użytkownicy nie będą mieć żadnych problemów z gromadzeniem się kurzu.

Oczywiście wśród minusów trzeba wymienić stosunkowo wysokie koszty, a także konieczność przeprowadzenia remontu. Zmniejszona zostanie także wysokość pomieszczenia.

Wygłuszenie sufitu pianą PUR

Godny uwagi jest fakt, że bardzo cienka warstwa piany jest w stanie efektywnie wygłuszyć pomieszczenie. Dodatkowo nie zostanie zabrana pożądana przestrzeń. Koniecznie trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że termoizolator posiada świetne właściwości akustyczne, które są w stanie bardzo efektywnie hamować przedostawanie się dźwięków do wnętrza danego mieszkania.

Należy również zaznaczyć, że przegroda stworzona przy wykorzystaniu piany jest w stanie stłumić niepożądany hałas. Możliwe jest także zaaplikowanie piany na ściany boczne.