Jak magazynować owoce i warzywa? – Pojemnik Big Box

Towary ciężkie i wielkogabarytowe to wyzwanie dla producentów tego rodzaju produktów, szczególnie gdy chodzi o ich właściwe magazynowanie w czasie transportu. Jeszcze większe utrudnienia pojawiają się w przypadku produktów spożywczych i świeżych, np. jabłek wprost z sadu od rolnika. Z myślą o takich sytuacjach powstał pojemnik Big Box.

Pojemne skrzyniopalety o dużych możliwościach

Bix boxy to pojemniki, które dostępne są w różnych pojemnościach i charakteryzują je między innymi duże możliwości udźwigu. Świeże warzywa i owoce prosto z sadu czy pola to zdecydowanie może być duże wyzwanie. Bix box świetnie radzi sobie w takich sytuacjach, dlatego ma zastosowanie w takich branżach jak spożywcza i rolnictwo. Nie dość, że udźwignie naprawdę duży ciężar, to jeszcze zagwarantuje, że te produkty będą magazynowane w higienicznych warunkach.

Gwarancją świeżości jest przede wszystkim tworzywo sztuczne, które zostało zastosowane do produkcji tych pojemników. Jest ono całkowicie obojętne dla produktów spożywczych i tym samym gwarantuje, że nie będzie wchodzić w reakcje między innymi z kwasami, które obecne są w świeżych owocach i warzywach. Tworzywo nie absorbuje również wody, co znacznie ogranicza pojawienie się pleśni odpowiedzialnych za psucie się owoców.

Wielkogabarytowy pojemnik higieniczny

Pojemnik bix box został tak zaprojektowany, aby odpowiednio zabezpieczał delikatne produkty. Sprzyjają temu przede wszystkim zaokrąglone łączenia ścian, które nie uszkodzą delikatnych struktur. Gładkie ścianki również bardzo łatwo utrzymać w czystości. Szybko schną, zapewniając odpowiednią higienę.

W pojemnikach wielkogabarytowych zostały zastosowane specjalne perforacje, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza. Jest to niezwykle istotne, ponieważ gromadząca się wilgoć sprzyja dojrzewaniu owoców i tym samym przyspiesza ich ewentualne psucie się. Świeże produkty, które wyruszają w długą trasę, muszą więc być pozbawione takich ewentualności.

Pojemnik Big Box dla logistyki

Producent tego rodzaju pojemników wytwarza je w różnych pojemnościach, ale ich wymiary zawsze są kompatybilne ze zautomatyzowanymi liniami logistycznymi. Dzięki temu transport przebiega sprawnie i szybko, nie generując niepotrzebnych przestojów.

Skrzyniopalety mogą być również wyposażone w dodatkową pokrywę zabezpieczającą, co również przekłada się na lepszą jakość magazynowanych produktów. Choć to nieduże niuanse, to jednak mają duże znaczenie dla inwestorów.