Zatrzymując hałas

Nowoczesne rozwiązania to coś, do czego dąży wielu przedsiębiorców. Inwestowanie w nowoczesne i wydajne parki maszynowe to tylko niektóre z kosztów, z jakimi muszą zmagać się właściciele firm. Wizytówką wielu firm są ich siedziby. Dlatego sporo właścicieli firm dokłada wszelkich starań, by ich przedsiębiorstwa wyglądały innowacyjnie.

Nowoczesne biurowce

W obecnych czasach budownictwo stawia na nowoczesność. Coraz to bardziej wymagający klienci oczekują od firm budowlanych lepszych projektów. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku budowy biur jest użycie ścianek akustycznych wykonanych ze szkła.

Szklane ścianki akustyczne to idealne rozwiązanie, jeśli chce się podzielić dużą przestrzeń na mniejsze sektory. Rozwiązanie takie genialnie sprawdzi się w przypadku dużych otwartych biur. Zadania niektórych pracowników wymagają skupienia. Ścianki akustyczne ze szkła są bardzo dobrym sposobem na zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków do pracy.

Cisza i spokój

Ścianki akustyczne ze szkła sprawdzają się w wielu biurach. Gdy pracowników jest wielu, rozmowy telefoniczne z klientami są dość utrudnione z uwagi na panujący chaos. Wówczas, podzielenie dużej przestrzeni na mniejsze za pomocą szklanych ścianek akustycznych jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Decydując się na postawienie ścianek działowych ze szkła unika się ingerencji w główną konstrukcję budynku. Podobnie jak w przypadku innych ścianek działowych, akustyczne ścianki ze szkła również wymagają specjalnych profili. Szukając odpowiednich ścianek ze szkła, warto zapoznać się z ofertami wielu firm.

Jak wybrać ścianki akustyczne ze szkła?

Wybór odpowiednich ścianek akustycznych jest kluczowy dla całego przedsięwzięcia. Nikt nie będzie zadowolony ze ścianki akustycznej, która nie wygłusza w odpowiedni sposób. Dlatego decydując się na wybór ścianek akustycznych ze szkła, warto skorzystać z pomocy specjalistów.

W zależności od wysokości ścianek wskazane są różne grubości szkła hartowanego. Jeśli szkło będzie zbyt cienkie, efekt wygłuszenia będzie dość mizerny. Równie istotny jest wygląd samej szklanki. Wielu producentów oferuje ścianki w różnych odcieniach lub wzorach. Dodatkowo możliwe jest oklejenie ścianki logiem firmy czy nazwą działu. Ten zabieg sprawia, że każde przedsiębiorstwo wygląda bardziej profesjonalnie.

W zależności od oczekiwań, wielu przedsiębiorców decyduje się na modernizacje swoich biur. Ciekawym pomysłem na efektowne wykończenie jest podział pomieszczeń za pomocą ścianek akustycznych ze szkła. To doskonały pomysł na zapewnienie pracownikowi odpowiednich warunków do pracy, przy jednoczesnej możliwości stałej kontroli swoich podwładnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.