Wydajne i ekonomiczne rozwiązania logistyczne, czyli zbiorniki IBC

Do czego służy zbiornik IBC? To jeden z najważniejszych pojemników służących magazynowaniu i transportowaniu produktów płynnych i półpłynnych, dlatego korzystają z niego różnorodne branże, w tym między innymi spożywcza, kosmetyczna, farmaceutyczna, chemiczna, petrochemiczna i lakiernicza.

Jakie właściwości powinien posiadać zbiornik IBC?

Właściwości i specyfikacje różnego rodzaju substancji wymagają bezpiecznych i odpornych na uszkodzenia zbiorników, które zapewnią wydajny i elastyczny transport. Nie mniej ważne są także kwestie ekologiczne. Często przewożone płyny to substancje niebezpieczne, które po przypadkowym wydostaniu się, na przykład po wpływem mechanicznego uszkodzenia, mogą wyrządzić bardzo wiele szkód. Głównym priorytetem jest więc bezpieczny, wydajny, elastyczny oraz oszczędny transport oraz takie same magazynowanie tego rodzaju produktów. Zapewniają to zbiorniki plastikowe 1000l.

Najważniejsze parametry zbiorników IBC

Składają się one z kilku podstawowych elementów. Jest to przede wszystkim plastikowy wkład o pojemności aż 1000l, który został wykonany z odpowiedniej jakości tworzywa sztucznego o bardzo wysokiej gęstości. Dzięki temu można przetrzymywać w nim zarówno neutralne substancje jak i te szczególnie drażliwe jak kwasy, zasady, oleje czy paliwa. Zbiornik jest także przeznaczony do kontaktu z żywnością, ma więc szerokie zastosowanie w branży spożywczej. Plastikowy wkład obudowany jest specjalną stalową klatką, galwanizowaną i o wysokich parametrach, co sprawia, że odpowiednio zabezpiecza ona pojemnik przed uszkodzeniami mechanicznymi. Są one odporne także na działanie czynników zewnętrznych. Równie ważnym komponentem jest paleta, na której stoi zbiornik ibc. Ma ona standardowe wymiary, tak ważne podczas transportu. Całości dopełniają wysokiej jakości zawory oraz uszczelki.

Dlaczego warto stosować zbiorniki plastikowe 1000l?

Dzięki nim cały proces logistyczny przebiega sprawnie i wydajnie. Duża pojemność to przede wszystkim większa oszczędność. Zaoszczędza się także miejsce w magazynach oraz podczas transportu ze względu na możliwość ustawiania pojemników jeden na drugim. Jest to zasługa wytrzymałej stalowej klatki oraz standardowej palety. Mogą być stosowane także na zewnątrz – materiały, z których zostały wykonane są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki tym właściwościom zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo oraz wydajny i ekonomiczny proces logistyczny.