Pojemniki do zadań specjalnych

Wiele branż, które na co dzień zajmują się produkcją, dużą uwagę przykładają do odpowiedniego transportu i dostaw surowców, wykorzystywanych do produkcji. Chodzi tu przede wszystkim o dostosowane do ich potrzeb pojemniki, które mogą być stosowane do przewozu i przechowywania półproduktów spożywczych czy kosmetycznych.

Kontener IBC czym jest?

Kontener IBC to pojemnik, który jak wskazuje angielska nazwa, Intermediate bulk containers, służy do przewozu wszelkiego rodzaju cieczy. Jest wykorzystywany w wielu branżach, które wymagają maksymalnego poziomu higieny.

Tego typu paletopojemnik ibc to najwyższa jakość, funkcjonalność oraz higiena i ergonomia, o które zadbał producent. Na rynku jest dostępnych kilka serii tego rodzaju pojemników, które są odpowiedzią na specyficzne potrzeby klientów z branży przemysłowej.

Gdzie można wykorzystać paletopojemnik ibc?

Paletopojemnik ibc można wykorzystać do składowania oraz przewozu różnego typu cieczy. Najczęściej kontener ibc jest stosowany w branżach chemicznych, kosmetycznych, spożywczych czy medycznych. Jak widać, są to branże bardzo wymagające, które cenią sobie dobrą jakość oraz odpowiednie wykonanie.

Paletopojemnik ibc nadaje się do transportu i przechowywania między innymi roztworów medycznych, mas kosmetycznych, sosów, soków owocowych czy warzywnych, napojów, detergentów i tym podobnych produktów lub półproduktów.

Zalety pojemników IBC?

Kontener IBC ma nie wątpliwie wiele zalet. Przede wszystkim taki pojemnik plastikowy ma aż 1000 litrów pojemności. To znacznie ułatwia magazynowanie oraz transport, a przy okazji ogranicza koszty opakowań. W zależności od wybranej przez klienta serii pojemników mogą one cechować się różnymi dodatkowymi funkcjami.

Pajemnik Excesior ma opcję składania ścian bocznych oraz jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu rozwiązaniu można ograniczyć miejsce magazynowania oraz koszty transportu zwrotnego.Paletopojemnik ibc z serii combo fructus posiada odpowiednio przystosowane plomby oraz szczelną pokrywę. Dodatkowo nadaje się do mycia oraz składania.

Nie zależnie od wyboru serii, paletopojemniki są świetnym rozwiązaniem dla każdego klienta z branż przemysłowych, ceniącego jakość.