Palety dostosowane do potrzeb

Trudno dziś sobie wyobrazić firmę, która nie używa palet. To doskonałe rozwiązanie nie tylko ułatwia transport, ale także pozwala bezpiecznie i efektywne składowanie w magazynach. Warto stawiać na palety solidne od solidnych producentów, którzy często proponują także palety na wymiar.

Drewniane czy plastikowe

Obecnie najczęściej stosowane są palety drewniane i plastikowe. O ile jeszcze do niedawna królowały palety drewniane, to obecnie przewagę zdobywają te z tworzywa sztucznego. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ plastikowe palety mają sporo zalet. Są lżejsze od drewnianych, za to nośność jest najczęściej porównywalna. Za to wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia jest wyższa od drewnianych.Palety z tworzyw są też bezpieczniejsze w użytkowaniu oraz łatwiejsze do umycia. Nie nasiąkają wodą i są odporne na czynniki atmosferyczne oraz różne substancje chemiczne. Producent palet zapewnia zwykle co najmniej 10-letni okres użytkowania, po którym palety plastikowe powinny trafić do recyklingu.

Jakie palety plastikowe wybrać

Każdy producent palet z tworzyw sztucznych oferuje zwykle wiele rozwiązań. Dzięki temu można wybrać palety, które najlepiej spełnią zadanie. Różnią się one nie tylko wymiarami, ale także konstrukcją i kształtem. Jeszcze do niedawna dostępne były palety o określonych parametrach, w tym najpopularniejsze tzw. europalety. Dziś dobry producent palet oferuje także palety na wymiar. To pozwala na doskonałe dostosowanie palety do linii produkcyjnej. Przy szukaniu odpowiednich palet warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję. Obecnie można znaleźć palety skrzyniowe, płaskie, słupkowe i wiele innych. Ciekawą opcją są palety składane, bardzo przydatne w transporcie. Ich najważniejszą zaletą jest możliwość złożenia, dzięki czemu transport pustych palet zajmuje niewiele miejsca.Wielość rozwiązań konstrukcyjnych i różnorodne rozmiary sprawiają, że można wyjątkowo dobrze dopasować palety do potrzeb. W razie wątpliwości warto porozmawiać z producentem palet, który na pewno doradzi odpowiednie rozwiązanie. Dlatego warto wybierać producentów palet, którzy nie tylko stosują najnowsze technologie, ale mają indywidualne podejście do każdego klienta.