Przy optymalizacji procesu produkcyjnego wykorzystywane są różnorodne urządzenia transportu bliskiego. Mowa tutaj między innymi o popularnych żurawiach słupowych, które wykorzystywane są na co dzień w wielu branżach.
Czym tak naprawdę jest żuraw słupowy?
W dzisiejszych czasach żurawie słupowe produkuje się nie tylko z pełnym, ale również z ograniczonym kątem obrotu. Jeżeli chodzi o same ograniczniki obrotu, to mogą być one z kolei stałe albo nastawne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że kąt obrotu można ograniczyć do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.
Nowoczesne żurawie słupowe bez wątpienia są jednymi z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych typów urządzeń dźwigowych. Opisywane żurawie wykorzystywane są przede wszystkim do kompleksowej obróbki stali, w metalurgii i wymagającym przemyśle chemicznym/petrochemicznym. Wiele firm produkuje żurawie słupowe na indywidualne zamówienie, które dopasować można nawet do bardzo nietypowych zakładów przemysłowych.
Zamocowanie żurawia słupowego
Wybranie nowego żurawia słupowego to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby umiejętnie go zamocować. Większość urządzeń dostępnych na rynku bazuje na tradycyjnym fundamencie ze śrubami kotwiącymi. Spotkać można także modele, w których mocowanie odbywa się na specjalnej płycie pośredniej z dedykowanymi kotwami chemicznymi. Opisywane konstrukcje montuje się bezpośrednio do posadzki.
Jeżeli chodzi o konstrukcję, to bardzo ważną rolę odgrywa również rama wspornikowa, która oparta jest na słupie stalowym. Nie można zapominać także o obejmie na betonowym słupie. Opisywane konstrukcje zaprojektowane są w taki sposób, aby można je było szybko przyspawać do marek kotwionych bezpośrednio do betonu zbrojonego.
Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?
W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę oczywiście na maksymalny udźwig. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wybrać modele wyposażone w opcję elektrycznego obrotu. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu znacząco zwiększa się efektywność pracy.
Kolejnymi parametrami wartymi uwagi jest kąt obrotu, długość ramienia, czy też sposób samego obrotu żurawia (ręczny/elektryczny). Do wyboru są żurawie, które umożliwiają pracę w hali, jak i również można wybrać modele na zewnątrz.
Żurawie słupowe dostępne są w ofercie Cecho