Czy wyciszenie sufitu można wykonać samemu?

Gdy w mieszkaniu albo w domu problemem są odgłosy dochodzące z góry, wtedy można zdecydować się na wykonanie wyciszenia sufitu. To bardzo dobra propozycja wtedy, gdy hałasuje sąsiad albo dzieci w pokojach na piętrze. Czy prace można wykonać wtedy samodzielnie?

Jak wygląda wygłuszenie sufitu?

Prace, których celem jest wyciszenie sufitu, polegają na zamontowaniu w nim specjalnych materiałów o właściwościach akustycznych. Pozwalają one wtedy na zredukowanie intensywności odgłosów, jakie dochodzą do pokoju z zewnątrz, ale także wygłuszają go od środka.

Zatem wygłuszenie ma trzy zasadnicze zalety:

– zabezpiecza przed odgłosami z zewnątrz
– poprawia akustykę pomieszczeń
– chroni przed rozchodzeniem się dźwięków od wewnątrz

Jakie materiały stosuje się do izolacji akustycznej sufitu?

Przeprowadzenie prac polegających na izolacji akustycznej sufitu wymaga zastosowania odpowiednich materiałów.

Najczęściej wyciszenie sufitu prowadzone jest z wykorzystaniem wełny mineralnej. Pozwala ona na uzyskanie bardzo dobrego efektu, a przy tym również nie jest bardzo droga. Dodatkowo ociepla pomieszczenia.

Czy możliwe jest samodzielne wygłuszenie sufitu?

Prace polegające na wyciszeniu sufitu można wykonać we własnym zakresie. W tym przypadku konieczna jest jednak wiedza, aby przeprowadzić prace prawidłowo.

Gdy zatem przeszkadzają Ci odgłosy dochodzące z pomieszczeń na górze, w takim przypadku zdecydowanie się na przeprowadzenie prac polegających na wygłuszeniu jest optymalnym rozwiązaniem dla uzyskania maksymalnego komfortu.