Skrzyniopalety na jabłka są powszechnie wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Nie można się temu dziwić, bo zdecydowanie ułatwiają pracę. Dzięki nim przechowywanie, sztaplowanie i transport owoców można przeprowadzić zdecydowanie szybciej i wydajniej. Trzeba jednak pochylić się na chwilę nad ekologicznością tego rozwiązania. Czy skrzynie na jabłka mogą być przyjazne środowisku?
Wielokrotne wykorzystanie
Skrzynki na jabłka nadają się do wielokrotnego wykorzystania. Oznacza to, że produkuje się zdecydowanie mniej śmieci. Mniej odpadów zalega na składowisku odpadów i mniej materiałów trzeba zużyć do produkcji kolejnych skrzynek. To oczywiście ma duże znaczenie ze względu na środowisko, ale także na koszty. To żadna tajemnica, że czyszczenie i dezynfekcja skrzyń jest zdecydowanie tańsza niż zakup nowych. Zajmuje też zdecydowanie mniej czasu, co umożliwia utrzymanie płynności produkcji. Bez wątpienia jest to ważne dla prowadzenia biznesu, bo oczekiwanie na dostawę kolejnej partii skrzyń mogłoby po prostu zdezorganizować działalność, która przecież nie może czekać.
Duża wytrzymałość
Trzeba też podkreślić, że skrzyniopalety na jabłka są produkowane z tworzyw sztucznych o dużej wytrzymałości. Nadają się one do przenoszenia dużych ciężarów, a przy tym też do znoszenia sporych obciążeń. Stąd też można je sztaplować i układać wzwyż bez obaw o ich zniszczenie czy połamanie. Taka duża wytrzymałość sprawia, że skrzynie na palety są wygodne, a ich zakup jest inwestycją na długie lata użytkowania. Fakt, że skrzynie na jabłka trudno uszkodzić, wpływa oczywiście na możliwość ich użytkowania bez konieczności wyrzucania poszczególnych egzemplarzy, co z kolei oznacza mniej śmieci na składowisku. Niektóre skrzynki na jabłka są wykonane z tworzywa, które nadaje się do ponownego przetworzenia np. na podsypkę pod drogi asfaltowe. Takie modele są szczególnie przyjazne środowisku, bo nawet gdy przestaną być wykorzystywane jako skrzynki, można je zagospodarować tak, by nie były obciążeniem dla przyrody. Coraz więcej tworzyw sztucznych nadaje się do wykorzystania ich w przyszłości jako materiał do produkcji granulatu o wielu zastosowaniach, którego rola w budownictwie wciąż rośnie i zyskuje na znaczeniu.